Osculati Septiktank Maceratorpumpe, 60L
- Inspektionsluge
- 60L
- Inspektionsluge
- 60L
Septiktank på 60 liter med monteret maceratorpumpe og kugleventil til montering i båd. En variant til 12V system og en til 24V system. Se specifikationer nedenfor.
Pumpen og kugleventilen gør det muligt at lukke tanken. Pumpen er med 25 mm. udløb Der er støbte gevind i tanken: 1 stk. 1½" og 1 stk. ¾» i toppen af tanken til påfyldning og 16 mm. nippel til udluftning. I bunden af septiktanken er der 1 stk. 1½" gevind. Tanken har praktisk inspektionsluge og er forberedt til eventuel eftermontering af tankmåler. Tankmålet må maksimalt være 25 cm.
Produceret i henhold til ISO 8099:2000 standarden.
Specifikationer
Kapacitet: 60 l
Mærke: Osculati
Septiktank 12V
Bredde: 390 mm
Højde: 300 mm
Længde: 650 mm
Septiktank 24V
Bredde: 390 mm
Højde: 300 mm
Længde: 650 mm
Osculati er kendt for at levere marine tilbehør af høj kvalitet med fokus på innovation og holdbarhed. Med over 60 års erfaring har de etableret sig som en pålidelig leverandør inden for VVS-systemer og marine vandløsninger. Hos Watski tilbyder Osculati et bredt udvalg af produkter som blandingsbatterier, brusebokse og køkkenvaske, der alle er designet til at give bådejere den komfort og funktionalitet, de har brug for ombord.
Osculati er den største distributør af nautisk tilbehør i Italien og en af de førende virksomheder på det europæiske marine marked. De kan prale af et bredt sortiment, der dækker alle marinebehov med mange nye smarte løsninger. De fremstiller 7.000 artikler, som de har udviklet og designet i deres egen design- og ingeniørafdeling. Dette skaber tryghed og kvalitet, der er svær at slå.
Hvis du leder efter dele og reservedele til din båd af god kvalitet, er du kommet til det rette sted.