- Forsikrings klasse 3
- Betrukket kæde minimerer skader fra kæden
- Lås og kæde separat
Forøg sikkerheden med en ABUS lås og kæde.
Med en todelt kædelås, kan du nemt skifte låsen ud, skulle det være nødvendigt, og kæden øger fleksibiliteten ved låsning, da du nemt kan vikle den rundt om andre objekter, og dermed øge sikkerheden af dine ejendele.
Den tekstilbetrukne kæde, gør kæden mere behagelig at håndtere, og beskytter dine andre ejendele mod direkte kontakt med metallet i kæden, så den ikke efterlader ridser.
Låsepakke godkendt til båd, MC, ATV mm.
Indeholder:
Kæde 2,5M med øje og tekstilbetrukket.
Sea & Snow klasse 3 hængelås.
Der er mange tyve som gerne vil have fat i din båd, motor eller udstyr. Derfor er det vigtigt selv at gøre noget ekstra. I dette tilfælde, en lås og kæde eller en motorlås, som er godkendt til både, af bådejerens forsikringsselskabet. De fleste selskaber kræver en klasse 3 lås, som beskyttelse.
Abus er et kendt mærke inden for låse til både, motorcykler og cykler. ABUS har lavet låse siden 1924 på sin egen fabrik. Abus anvender kun materialer af højeste kvalitet, grundig testning og er i konstant udvikling af deres produkter, i stræben efter at gøre deres låse til verdens bedste.