Rupes Polermaskine BigFoot LHR15ES/STD
Artikelnummer Leverandørs artikelnummer
(1)
Rupes
Hurtig levering, 1-3 hverdage
60 dages returret
Oscillerende polermaskine med 15 mm træk Legendarisk maskine af meget høj kvalitet Rupes - lavet i Italien siden 1947 Fantastisk balance og fin bevægelse - med Rupes remskiver & polish Intelligent elektronik - mere/mindre moment ved behov 9 meter ledning - for den bedste tilgængelighed 125 mm støtteskive (velcro) medfølger Designet til Rupes polersystem - remskiver og polermidler Rupes LHR15ES leverer en vidunderlig kombination af en effektiv fjernelse af fejl i malingen, mens finishen og glatheden er magisk. LHR15ES er blevet en favorit blandt både professionelle og private, og det er let at se hvorfor. Det er nok den maskine, der giver det bedste all-round resultat i Rupes linje af polermaskiner, især hvis man tager den fordelagtige pris i betragtning. Rupes oscillerende poleringssystem byder på store fordele: Kan ikke lave hologrammer - takket være den oscillerende bevægelse Meget lave vibrationer - maskinens balancevægt er tilpasset Rupes polerhjul Giver et perfekt resultat efter kun 1 poleringstrin på de fleste køretøjer - sparer tid Polerer "koldt" takket være lav friktion - for meget varme kan forårsage skader på lakken Bedste valg til en sikker og sikker poleringsproces - godt for dig uden tidligere erfaring Rupes har fabrikker og kemikere, der fremstiller hele polersystemet fra maskiner til polerskiver og polermidler - har du disse 3, kan du garantere et perfekt resultat
Læs mere
Produktbeskrivelse
Tekniske specifikationer
Generella specifikationer:
Oscillerende 15 mm
Hastighed 2000-5000 rpm
Motoreffekt 500 W
Kabellængde 9 m
Vibration 2,7 m/sek
Måleusikkerhed 1,5
Lydniveau 88 dB(A)
Aksel M8
Fæstepladens størrelse 125 mm
Poleringspudens størrelse 150 mm
Vægt 2,6 kg
Anmeldelser 5,0 (1)
Total 1
5 Stjerner
100 %
4 Stjerner
0 %
3 Stjerner
0 %
2 Stjerner
0 %
1 Stjerner
0 %